Z denníka

Autor: Matej Tóth | 12.4.2014 o 23:37 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  39x

Ocko ďakujem. A prepáč že toľko pijem. Ja sa polepším. Sľubujem.  Len to chce čas. Veľa času. Veľa Sári. Veľa kúziel. A Bože, dávaj na nás pozor. Prosím.

 

Často premýšľam nad otcom. Aký vlastne bol. Ako žil a prečo zomrel tak ako zomrel. Kto mal dôvod na jeho vraždu? Čo zlé urobil?

Nepoznal som ho dobre. Pamäť len ťažko rozoznáva udalosti ktoré sa vtedy stali. Nepamätám si detaily, ale viem, že na jeho pohrebe som plakal, pretože plakali moji blízky. Potom to šlo z kopca. Šupli ma do domova. Úplne iný svet. Strávil som tam dostatok času na to aby som sa poučil. Zistil, že človek má sám o sebe veľkú moc. Jeho činy. Slová.

Na všetko som tam bol takmer sám. Drezúra. Bitky. Krik. Plač. Všetko ma to na jednej strane ranilo ale na druhej? Posilnilo. Neuveriteľne. Bol to pre mňa výcviková tábor ktorý stvoril vojaka. Navonok mladík s dušou umelca, Vo vnútri vojak čakajúci na ďalší útok. Vojnu.

Cítim však že toto by otec nechcel. Aby som sa zameriaval na to zlé a negatívne v živote. Nie. Cítim, že takýto ani ja netúžim byť. Ale to aký som teraz, moje slová v tomto denníku, toto všetko som ja. Človek túžiaci sa zmeniť. Ale k čomu? K lepšiemu? Čo je to lepšie? K horšiemu? Napodiv, aj to má mnoho výhod. Byť bez citov? Áno, vytvoriť si bariéru a prežiť vo svojej komnate do posledného výdychu. Áno, každá minca má dve strany. Vlastne tri. Vrch, spodok a hranu. Ja to aspoň tak beriem.

Nedokážem však byť bez citov. Načo bariéru? Svet nie je nepriateľ. Svet nie. Niektorý ľudia áno. Akokoľvek sa chcem uzavrieť a vypnúť city a byť robot, vždy mi to niečo „pokazí" vlastne niekto. Objíme ma zozadu a cítim ako prúdi znej do mňa energia. Akási sila o ktorú prosí moje podvedomie veľakrát. Sára vždy vie ako na mňa. Vždy vie úžasne čarovať. Veľmi ju ľúbim. Je to ten najlepší priateľ akého môžem mať. Rak rád ju objímam pretože sa potom cítim v bezpečí. Viem, je v tom sebeckosť, ale v ktorom vzťahu nie je? Vo vašom? Nie, klamete.  Ten bozk ktorý mi každý rok dáva. Je magický. Nevinný. Je to len nevinná mágia.

Podľa mňa, to môj otec ju nasmeroval ku mne. Vedel že keď odíde, budem sa trápiť. Tak poprosil Boha, aby mi poslal do cesty kúzla. JU. Sáru.

Ocko ďakujem. A prepáč že toľko pijem. Ja sa polepším. Sľubujem.  Len to chce čas. Veľa času. Veľa Sári. Veľa kúziel.

Dnes si idem líhať asi o siedmej ráno. Sára je tu pri mne. Cítim jej teplo a pomalý dych. Pritúlim sa k nej, ona sa usmeje a pomrví sa trošku. Už musím ísť. A Bože, dávaj na nás pozor. Prosím.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

TV

Fico zabáva ľud vtipmi ako Mečiar

Premiér na mítingoch s voličmi rád rozpráva jednoduché vtipy.


Už ste čítali?